HOYMILES Hybridinvertteri HYS-4.6LV-EUG1 (1-vaiheinen)
  • Loppunut varastosta
HOYMILES HYS-4.6LV-EUG1 4.6 kW
VAT: 23%
tai 0 % EU-yrityksille
Varasto [PL] Łódź
Toimituskohteeseen
Puola
Alankomaat
Belgia
Bulgaria
Espanja
Irlanti
Italia
Itävalta
Kreikka
Kroatia
Kypros
Latvia
Liettua
Luxemburg
Malta
Portugali
Puola
Ranska
Romania
Ruotsi
Saksa
Slovakia
Slovenia
Suomi
Tanska
Tšekki
Unkari
Viro
Toimituskulut
Ei tällä hetkellä varastossa
SKU: 26351
Kuvaus
Lisätiedot
Teho [kW]4.6
Paino (kg)25
Vaiheiden lukumäärä1-vaiheinen
MPPT-lukumäärä2
Tryb pracyHybrydowy
HOYMILES HYS-4.6LV-EUG1 on hybridi-invertteri, jonka nimellinen teho on 4.6 kW. Laite yhdistää aurinkosähkön tuotannon ja energianvaraston älykkäästi, tarjoten tehokkaan ja monipuolisen ratkaisun kotiin sekä pienempiin toimitiloihin.
  • Nimellinen teho ja hyötysuhteet: 4.6 kW nimellinen teho; maksimaalinen hyötysuhde 97.6% (EU 97.0%), MPPT-hyötysuhde 99.9%.
  • PV-sisääntulo ja MPPT: PV-sisääntulo enintään 7500 W; maksimijännite 550 V; 2 MPPT, MPPT-alue 125–500 V; käynnistysjännite 150 V; 1 string/MPPT; maksimivirta 14 A/MPPT, oikosulkukesto 17 A/MPPT.
  • Akkukokonaisuus ja jännite: Akut 48 V; yhteensopiva Li-ion ja Lead-acid -tyyppien kanssa; jännitealue 40–60 V; maksimilatausteho 100 W; latausstrategia BMS:n mukaan sopeutuva.
  • Fyysiset ominaisuudet ja ympäristö: Mitat 502 × 461 × 202 mm; paino 25 kg; seinäasennus; IP65; luonnollinen konvektiivinen jäähdytys; -25 °C–+65 °C; kosteus 0–95% ei-kondensoituva; korkeus enintään 2000 m.
  • Verkko- ja jänniteominaisuudet: Nimikellinen AC-verkko 230 V; taajuus 50/60 Hz; maksimi‑sähkönottomuudet 20 A; PF 0.8 leading/lagging; THD <3%.