JA Solar JAM72D42-635W/LB Bifacial Solar Panel
  • Out of stock
JA Solar JAM72D42-635W/LB Deep Blue 4.0 N-Type Bifacial DG Silver Frame
VAT: 23%
or 0% for companies in the EU
Warehouse [EN] Wałbrzych
Delivery to
Poland
Austria
Belgium
Bulgaria
Croatia
Cyprus
Czechia
Denmark
Estonia
Finland
France
Germany
Greece
Hungary
Ireland
Italy
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Malta
Netherlands
Poland
Portugal
Romania
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Shipping cost
Volume discounts
Quantity Unit price You Save
Currently out of stock
Files: 27667
Description
Data sheet
Power635
FrameSilver
Height (mm)2465
Thickness (mm)35
Width (mm)1134
Warranty30
Palette (pcs.)31
Weight34.6
Efficiency [%]22.7
Container (pcs.)496
  • High Power Output: Delivers up to 635W of maximum power (Pmax), ensuring efficient energy conversion.
  • Double Glass Construction: Features 2.0 mm tempered glass on both the front and rear, providing enhanced durability and protection against environmental factors.
  • Dimensions: 2465 mm x 1134 mm x 35 mm