FelicityESS T-REX-10KLP3G01
VAT: 23%
or 0% for companies in the EU
Warehouse [PL] Łódź
Delivery to
Poland
Austria
Belgium
Bulgaria
Croatia
Cyprus
Czechia
Denmark
Estonia
Finland
France
Germany
Greece
Hungary
Ireland
Italy
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Malta
Netherlands
Poland
Portugal
Romania
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Shipping cost
14 Items
Files: 21234
Description
Data sheet
Warranty10
Power [kW]10
Weight (kg)38.9
Number of phases3-phase
Number of MPPTs2
Tryb pracyHybrydowy
  • Model: T-REX-10KLP3G01
  • Manufacturer: Guangdong Felicity New Energy Co., Ltd
  • Type: Hybrid Inverter
  • Power: 10 kW (10000 W)
  • Maximum PV Input Voltage: 900 V
  • Maximum PV Input Current: 18 A
  • MPPT Trackers: 2
  • MPPT Tracking: Multifunctional MPPT design
  • Nominal AC Output Voltage: 230/400 Vac
  • Maximum AC Output Power: 10000 W
  • High Efficiency: Up to 98% peak efficiency