Growatt MOD 12KTL3-HU 12kW
VAT: 23%
eller 0% för företag i EU
Lager [PL] Łódź
Leverans till
Polen
Belgien
Bulgarien
Cypern
Danmark
Estland
Finland
Frankrike
Grekland
Irland
Italien
Kroatien
Lettland
Litauen
Luxemburg
Malta
Nederländerna
Österrike
Polen
Portugal
Rumänien
Slovakien
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjeckien
Tyskland
Ungern
Fraktkostnad
För närvarande slut på lager
SKU: 29497
Beskrivning
Datablad
Garanti10
Effekt [kW]12
Vikt (kg)20
Antal faser3-fasig
Antal MPPT3
Tryb pracyOn-grid
Growatt MOD 12KTL3-HU är en kraftfull och pålitlig 12kW växelriktare designad för att maximera din solenergiinvestering. Denna växelriktare erbjuder hög effektivitet och avancerade skyddsfunktioner för en säker och långvarig drift.
  • Maximal DC-ingångseffekt: 24000W
  • Maximal PV-spänning: 1000V
  • Maximal ingångsström per MPP-tracker: 11A
  • Antal MPP-trackers: 1
  • Maximal skenbar effekt (AC): 13200VA
  • AC utgångsspänning: 230/240/400V
  • AC utgångsfrekvens: 50/60Hz
  • Maximal utgångsström: 23.8A
  • Hög effektivitet: 98.10%