Victron Energy SmartSolar 150/85-MC4 VE.Can 4.08 kW
  • Loppunut varastosta
VAT: 23%
tai 0 % EU-yrityksille
Varasto [PL] Warszawa 2
Toimituskohteeseen
Puola
Alankomaat
Belgia
Bulgaria
Espanja
Irlanti
Italia
Itävalta
Kreikka
Kroatia
Kypros
Latvia
Liettua
Luxemburg
Malta
Portugali
Puola
Ranska
Romania
Ruotsi
Saksa
Slovakia
Slovenia
Suomi
Tanska
Tšekki
Unkari
Viro
Toimituskulut
Ei tällä hetkellä varastossa
SKU: 7890
Kuvaus
Lisätiedot
Takuu5
Teho [kW]4.9
Paino (kg)4.5
Vaiheiden lukumäärä1-vaiheinen
MPPT-lukumäärä1
Tryb pracyOff-grid
Victron Energy SmartSolar MPPT -latauslaturi VE.Can -liitännällä ja MC4-liittimillä, malli 150/85 VE.Can MC4. 70 A latausvirta ja n. 4,08 kW PV-teho tekevät tästä vahvan valinnan suuritehoisiin aurinkosähköjärjestelmiin.
  • Hinnoitellut yhteydet: VE.Can, VE.Direct ja Bluetooth mahdollistavat monipuolisen etäseurannan.
  • Pariliitäminen: VE.Can (enintään 25 yksikköä) tai Bluetooth (enintään 10 yksikköä).
  • Nimellinen PV-teho: 12 V → 1000 W, 24 V → 2000 W, 36 V → 3000 W, 48 V → 4000 W.
  • Max PV-energia (48 V järjestelmä): 4000 W.
  • Max PV short circuit -virta: 50 A (asennuskohtainen); 30 A per MC4-connector.
  • Enter open-circuit voltage: 150 V.
  • Temp. kompensaatio: -16 mV/°C per 12 V (vaihtoehdot -32 mV/°C ja -64 mV/°C suuremmille jännitteille).
  • Suojausominaisuudet: PV-käänteisyyden esto, oikosulku ja ylikuumeneminen.
  • Toimintalämpötilat: -30 až +60 °C (täysi teho alle 40 °C); joissain versioissa -30 až +65 °C.
  • Paino ja mitat: 4 kg, 215 × 250 × 95 mm; PV-liittimet MC4, akku-liitännät 35 mm² / AWG2.