Growatt MOD 12KTL3-HU 12kW
VAT: 23%
eller 0% for virksomheder i EU
Lager [PL] Łódź
Levering til
Polen
Belgien
Bulgarien
Cypern
Danmark
Estland
Finland
Frankrig
Grækenland
Holland
Irland
Italien
Kroatien
Letland
Litauen
Luxembourg
Malta
Polen
Portugal
Rumænien
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyskland
Ungarn
Østrig
Forsendelsesomkostninger
I øjeblikket ikke på lager
SKU: 29497
Beskrivelse
Produktinformation
Garanti10
Effekt [kW]12
Vægt (kg)20
Antal faser3-faset
Antal MPPT3
Tryb pracyOn-grid
Growatt MOD 12KTL3-HU er en kraftfuld og pålidelig 12kW inverter, der er designet til at optimere ydeevnen af dit solcelleanlæg. Denne inverter kombinerer høj effektivitet med avanceret beskyttelse, hvilket sikrer en stabil og sikker drift.
  • Model: Growatt MOD 12KTL3-HU
  • Effekt: 12kW
  • Maks. DC-indgangseffekt: 24000W
  • Maks. PV-spænding: 1000V
  • Maks. indgangsstrøm pr. MPP-tracker: 11A
  • Antal MPP-trackere: 1
  • Maks. tilsyneladende effekt (AC): 13200VA
  • AC-udgangsspænding: 230/240/400V
  • AC-udgangsfrekvens: 50/60Hz
  • Maks. udgangsstrøm: 23.8A
  • Effektivitet: 98.10%